Sosyal Medyada Nasıl Popüler Olunulur?

Gençlerin en büyük sorunu; ”Sosyal medyada kendilerini kanıtlayabilmek.” Evet, evet. Bu konu gençlerin gerçekten en büyük sorunlarından bir tanesi çünkü hepsi popüler, fenomen olmak istiyor ve bu yolda büyük bir savaş veriyorlar fakat bu yolda nasıl başarılı olacağız? Sosyal medyada nasıl popüler olunulur?

Sosyal Medyada Nasıl Popüler Olunulur?

Sosyal Medyada Popüler Olmak İçin Neler Yapılması Gerekli?

  • Ünlü Olurken Nelere Dikkat Etmeli?
  • Ünlü Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Sosyal medyada milyonlarca insan var. İlk önce şu soruyu kendinize sorun; ”İnsanlar beni niçin takip etmeli?” Belki de yakışıklı, güzel birisiniz belki de yaptığınız paylaşımlar insanların hoşuna gidiyor. Erkekleri hedef kitle almak yerine sürekli kızları hedef kitle haline getirin ve onların ilgisini çekebilecek şeyleri paylaşın. Erkeklerden daha çok kızlar paylaşımcı ve yorumcu kişiliğe sahiptirler. İnsanların daima güldürecek ve sevindirecek şeyler paylaşın. Geçtiğimiz senelerde şöyle olaylar vardı; ”Şu kardeşimize amin yazarmısınız?” İşte fotoğrafta hastalanmış bir kız çocuğu ve bunun üzerinden prim yaparak beğeni kasmalar, yorum kasmalar vs. vs. Bu halen devam ediyor fakat insanlar artık bunlara aldırış etmiyor. Facebook, instagram, twitter, periscope, scorp, vine derken önü açık olan bu platformlar içerisinde sizde popüler bir hale gelebilirsiniz.

Sosyal Medyada Nasıl Popüler Olunulur?

Popülerlik uğruna kendinizi kesinlikle rezil etmeyin! Daha çok insanların hevesini, sevincini arttıracak şeyler yapmaya bakın. Videolar, gönderiler paylaşın. Popüler olmak için görünümlük adına profillerinize bot takipçi satın alabilirsiniz çünkü insanlar merak eder; ”Bu insanı acaba niye bu kadar kişi takipçi ediyor?” Bu yüzden size abone olurlar ve takipçileriniz bu sayede artmış olur. Milyonluk sayfalara sahip olun fakat içerisine dandik ve özensiz paylaşımlar göndermeyin. Paylaşımlarınız bir kere özgün olsun, özgün olmanız sizin adınıza daha iyi olacak ve beğenilerinizin, takipçilerinizin artmasına neden olacaktır. Hastagh yani etiket kullanımına nerde olursanız olsun mutlaka dikkat edin.

Sosyal Medyada Nasıl Popüler Olunulur?

Güneşin fotoğrafını çektiyseniz altına #güneş yazıp etiket atın. Bu tür şeyler her zaman daha fazla kitleye ulaşmanıza neden olacak ve insanların sizi merak etmesine neden olacaktır. Kendi adınıza bir sayfanız varsa diğer sayfalardan reklam alabilirsiniz. Reklamlar sayesinde gerçekten hızlı bir şekilde büyüyebilir ve hızlı bir şekilde tüm beğenilerinizi, takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bir uyarıda bulunalım; ”Kesinlikle sayfanıza yüksek değerlerde takipçi almayın yani 500 bin adet gibi bot takipçi almayın. Bu zaten bir işinize yaramayacak sayfanızdan daha fazla insanların ayrılmasını, takipi bırakmasını sağlayacaktır. Birde şu var; ”Kesinlikle 1 adet sosyal medya kullanmayın. Tüm sosyal medya üzerinde aktif bir şekilde gönderlerinizi paylaşın ve adınızı duyurabileceğiniz her yere duyurun.”

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.