Sosyal Medya İle Blogunuzun Trafiğini Arttırın

Son zamanlarda popülerleşen yöntemlerden bir tanesi de; ”Sosyal medya üzerinden ziyaretçi çekme.” Sosyal medya üzerinden elde edilen ziyaretçiler sayesinde sitenizin arama motorları üzerinde kolayca yükselmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda SEO açısından gayet etkili olan bu sosyal medya hitleri sayesinde sitenizin daha hızlı indekslenmesine de yardımcı olabilirsiniz. Şimdi gelelim; ”Sosyal medya ile blogumun trafiği nasıl arttırılır ?”

sosyal-medya-ile-sitenizin-trafigini-arttırın3

Sosyal medya üzerinden hit almak istiyorsanız kullanmanız gereken yerler; ”Facebook, twitter ve Google+”. Bu 3 sosyal medya uygulaması üzerinde aktif bir şekilde sitenizin paylaşımlarını yaparsanız. Ziyaretçiniz artar ve kazançlarınızı hızlı bir şekilde arttırırsınız. Bunun haricinde yukarıda da dediğimiz gibi hit artışından ziyade sosyal medya üzerinde bu tür paylaşımlar yapılması SEO açısından önemli bir rol oynuyor. Sitenizin konularını eğer sosyal medya uygulamaları üzerinde paylaşırsanız sitenizin indekslenme hızını arttırmış olabilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin otoriter bir yapıya sahip olmasını da sağlayabilirsiniz.

sosyal-medya-ile-sitenizin-trafigini-arttırın

Genellikle markalar ve diğer kişisel bloglar hitlerini arttırmak için Facebook’u ve Google+‘ı yani Google Plus’u kullanıyorlar. Buralarda paylaşımlarını yaptıktan sonra birde sponsorlu olarak gönderi paylaşıyorlar ve bu şekilde sitelerinin konularını daha fazla kişiye ulaştırıyorlar. Bu sayede daha fazla bilinirlik elde ediyorlar ve daha fazla ziyaretçiye sahip oluyorlar. Sizlerde bu yöntemi deneyerek sitelerinizin daha otoriter bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan sitenizin değerleri. Alexa, Google değerleri. Büyük ihtimalle sosyal medya trafiği elde ettiğiniz zaman alexa değerleriniz birden düşecek. Bu da sizin ve sitenizin adına yararlı olacaktır. Yani bugün bir tanıtım yazısı satılırken genellikle sitenin alexa değerlerine bakılıyor. Bunun haricinde sitenizde reklamlar varsa bu sosyal medya trafiği sayesinde kazançlarınızı arttırabilirsiniz fakat reklam yerleşimlerinizi düzgün bir şekilde yapmanız gerekiyor. Normal Google arama motoru trafiğine göre her ne kadar az bir değerde tık başı kazanç verse de sosyal medya trafiği sayesinde de fazlasıyla gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemleri deneyerek hem sitenizin değer kazanmasına neden olursunuz hemde sitenizin bilinirlik açısından tanınmasına neden olursunuz.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.