Royal Canin Küçük Irk Yavru Köpek Maması Özellikleri

Royal Canin Küçük Irk Yavru Köpek Maması Özellikleri
İçinde pirinç, kurutulmuş kümes hayvanları eti, mısır, pancar küspesi, mısır unu, mısır gluten, hidrolize hayvansal proteinler, soya yağı, balık yağı vs. birçok besin maddesi bulunan royal canin küçük ırk yavru köpek mamasıküçük ırk yavru köpekler için oluşturulmuş özel bir karışımdır. Verdiği yüksek enerji miktarı yavru için özel olarak formülize edilmesi sayesinden ve uzun araştırmalar, deneyler neticesinde ortaya çıkmaktadır. Sindirim sitemini düzenleyen bu formül sayesinde mama bağırsak florası sağlar. Büyüme evresinde olan köpekler için ise diş oluşumuna katkı sağlar ve destekler. Ayrıca yavru köpeklerin diş gelişimi ile birlikte diş sağlığını da korur.
Köpek Gelişimi İçin Köpek Maması
Köpeklerin yavru veya yetişkin olmasına göre değişebilen beslenme ihtiyaçları doğru bir şekilde sağlanmalıdır. Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere nazaran bağışıklık sisteminin zayıf olması nedeniyle sık sık rahatsızlanmaktadır. Bu durumun önüne geçilmesi için bağışıklık sistemini arttırıcı, gelişimine katkı sağlayacak köpek mamasıüretilmektedir. Yavru köpeklerin 4 ile 6 hafta arasında sütten kesilmesi beklenmektedir. Gelişme çağında olan veya yavru olan bir köpeğin iyi beslenmesi gerekmektedir. Yüksek besin maddeleri içeren mamalar ile bu sağlanabildiği gibi 4 aylık yavru köpek ile 9 aylık yavru köpek ihtiyaçları bakımından bile farklılık göstermektedir. Özellikle yavru köpeklerin kaslarının gelişimini sağlayabilmesi için protein ağırlıklı beslenmesi gerekmektedir.
Royal Canin Köpek Maması ile Köpek Gelişimi
Besin değerleri açısından çok zengin olan royal canin köpek mamasıile köpeğiniz sağlıklı gelişebilir. Köpek mamasını bu kadar değerli yapan etkenler aşağıda sıralanmıştır.

  • Kümes hayvanlarının kurutulmuş eti bulunmaktadır.
  • Mineraller, proteinler ve vitaminler eklenmek suretiyle meydana getirilmiştir.
  • Sindirim sistemine katkı sağlamaktadır.
  • İçinde bulunan besin maddeleri sayesinde bağışıklık sisteminin gelişiminde önemli rol oynamaktadır.
  • Köpeklerin ev yemekleri ile beslenmesi sonucu ortaya çıkan olumsuzlukları önlemektedir.
  • Fosfor ve kalsiyumun büyük önem taşımaktadır.

Bunlar gibi pek çok şey sıralanmaktadır. Sıralanan bu maddeler köpeğinizin gelişimine katkı sağlamak maksadıyla veya oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek amacıyla uzman ekipler tarafından üretimi sağlanmıştır. Ayrıca köpekleri gelişimleri amaçlanmış besin maddeleridir.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.