Psikolog Nedir ?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere psikoloji ve psikologlar hakkında bilgiler vereceğim. İlk önce psikolog nedir ? bunu bir açıklıyalım. Psikolog ruh bilimci olarak açıklanmaktadır. İnsanlar yaşantısı boyunca geçirdikleri tüm olumlu ve olumsuz duyguları bilinç altında tutarlar. Çok etkilendikleri bir olay olursa düş olarak görebilirler yani rüyalarında görebilirler. Aslında olayın doruk noktası burasıdır. Sürekli olarak kafaya takmasıyla olumsuz düşünceler aklını kemirebilir. Bu da sürekli yaşanmadan kaynaklı olarak strese yol açabilir. Psikologlar tamda bu durumlarda sorunların çözüm noktası olmaktadır. Bir çok kişi psikologlara gitmekden ve çözüm bulmaktan korkmaktadır. Bunun üzerinde toplumsal baskının etkisi oldukça yüksektir. Cahil ve gelişmemiş bir topluma sahipseniz insanların rahatsızlıklarına çözüm bulmasını destekliyeceği yerde tam tersi şekilde tepki gösterince hasta olan kişi için olumsuz bir durum olarak gerçekleşmekte ve hastalık artık ayrı bir boyut almaktadır.

Psikolojinizi tamamen yaşantılarınıza bağlayamazsınız. Hayatın sizin üzerinizde getirdiği etkilerde bağlıdır. İnsanlar psikolojilerine önem vermeli ve mutlak suretle olum düşüncelere yönelmelidir. Düşündüğünüz zaman bizi sürekli olarak bitiren olay negatif düşünce ve strestir. İşte bu tarz olaylar üzerinde negatif enerjiyi atıp pozitif bakış açısı ile olaylara bakarsak her şeyin elimizde olduğunu ve bunu aşabileceğimizi görmüş olacağız. Ayrıca sizlere tanıtmak istediğim bir web sitesi mevcut. Psikoloji haberleri adlı sitede bir çok rahatsızlık olsun psikoloji iyileştirmeleri ve psikoloji adına her türlü güncel bilgiyi bulabileceğinizi gördüm. Bende bu durumda sizlere yardımcı olmak için siteyi paylaşıyorum. http://psikolojigazetesi.com Bu adresi kesinlikle takip etmenizi öneriyorum. Bir çok bilgiyi bulabilir ve deneyebilirsiniz. En azından ruhsal bozukluklar bile olsa buradaki bilgilerden faydalanarak bir psikologa gitmeden bile bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.