Markalar İçin SEO

Ülkemizde ve dünya genelinde birçok yöntem değişti. Daha önce mağazalar zinciri kurarak bilinirliğini ve tercih edilebilirliğini yüksek oranda artıran birçok mağaza bugün oluşturmuş olduğu e-ticaret yöntemi ile mağazalara olan gereksinimi azalttı ve e-ticarette sağlamış olduğu başarıyla mağaza giderlerini azaltarak daha karlı bir yöntem olan internet üzerinden satış sağlayıp yine müşterileri tarafından en çok tercih edilen marka site haline geldi. Online olarak kullanılan bir marka haline gelen firmalar mağazalarının yeni şubelerini açmak yerine online olarak etkili satış nasıl yapılır bu konuya yöneldi. Dışarıya çıktığınızda sokak başında veya birkaç mahalle ötede şubelerini görebildiğiniz en bilindik mağazaları günümüzde online satış sağladıkları e-ticaret firmaları haline gelmesi online satışını artmasının ve mağazalar açısından da olumlu birçok konuyu beraberinde getirdi. Ticaret yapılırken e-ticaretin ortaya çıkması hem müşterilerin hem de mağaza zincirlerinin sanal ortamda alışveriş imkanı sunmasını ve kazanmasını sağladı. Peki markalar için seo e-ticaret için hangi etkileri ortaya çıkarır.

Bir firmanın e-ticaret sitesi kurarak emin adımlarla ilerleyebilmesi için e ticaret için gerekli olan adımların uygulanması gerekmektedir. E-ticarette önemli olan meta başlığı, meta açıklaması ve uygun ürün içeriğidir. Bu süreçleri de alanında uzman bir seo ajansıyla yürütmek hem daha işin başında 1-0 önde başlamanızı sağlar. Seo ajansının sonradan dahil olduğu durumda yapacağı değişiklikler tekrardan google taramasına girmenize ve tekrardan sıralanmanıza yol açacaktır.

Seo yalnızca ticari amaç güden ve satış yapan satış siteleri için değil okunmak ve bilgi vermek amacıyla oluşturulan birçok sitenin de dikkat etmesi gereken bir kavramdır. Seo web sitenizi ön plana çıkarmak için yapılması gereken en önemli işlemdir. Arama motorlarının sizi tanıması ve anahtar kelime girişinde sitenizin ilk sıralarda yer alabilmesi için içeriği düzgün ve anahtar kelimeleri iyi seçilmiş yazılar yayınlayarak kişiler tarafından en çok tıklanan online adres olabilmelisiniz. Çünkü internet kullanıcıları olarak birçoğu arama motorlarında çıkan sonuçlardan ilk sayfada hatta ilk sırada çıkan sonuçlar tıklanır ve birçoğumuz İkinci sayfaya geçmeyiz. Bu nedenle sitemizi daha aktif hale getirebilmek için gerçekten tüm işlemlerden en önemlisi ise seo’ya uygun yazılar yazmak ve sitenin içeriğini uygun bir şekilde oluşturmak gerekir. Yüzde 79 oranla internet kullanıcıları reklam ve sponsor içerikler yerine organik olarak yazılmış ve doğruluğu kanıtlanmış içerikleri tercih etmekte ve böylece site yöneticileri copy paste yazılar yerine organik yazılar ile sitelerinin hitlerini yükseltir ve daha sağlam bir şekilde üst noktaya taşınır. Yazılarda başlık seçimi oldukça önemlidir ve başlık seçimi doğru yapıldığında bir siteyi birçok sitenin üzerine çıkarabilir çünkü anahtar kelime odaklı seçilmiş bir başlık seo açısından online sitenizin yükselmesini sağlar. Bu süreçte www.seosozluk.com gibi alanında uzmanlaşmış ve köklü seo ajanslarıyla çalışmanız sizin açınızdan iyi olacaktır.

Sizler gerek bilgi siteleriniz de gerek satış gerçekleştirdiğiniz online siteler de olsun seo algoritmasıyla uyumlu olarak değişiklikler yaparak ve sitelerinize bu şekilde daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Markalaşmış ve her köşe başında veya her mahallede şubesini açmış bir firmanın internet üzerinden satış gerçekleştirerek birçok masrafı ortadan kaldırması ve hem personel ihtiyacını hem de mağazalara verdiği kira, elektrik gibi genel giderlerin ortadan kalkması sağlanmaktadır. Eldeki mağazalar yerine aynı zamanda online siteler üzerinden satışları gerçekleştirmek bir mağazanın yaptığı en akıllıca yaklaşımlardan biridir. Çünkü yalnızca bir mağazanın giderleri hesaplandığında oldukça yüksek bulabileceğiniz meblağlar online siteler üzerinden satış yaparken seo’ya uygun yazı masrafları, seo uzmanı bedeli ve internet ile elektrik faturaları gibi oldukça maliyetsiz bir işlem ile sağlanabilir.

LC Waikiki, DeFacto gibi birçok aktif mağazası bulunan markalar bugün internet üzerinden satış gerçekleştirerek karlarını büyük oranda artırmakta ve daha fazla kişiye ulaşarak ürünlerini her noktada satışa sunabilmektedirler. Bunun yanında n11 gibi yalnızca internet üzerinden birçok markanın ürününü satışa sunan ve ortak bir firma altında birçok markayı toplayan yalnızca online kullanım için tasarlanmış alışveriş siteleri de oluşturulmuş oldukça karlı bir satış sağlanmıştır. Sizlerde bilindik markaların dışında kendi markanızı daha iyi tanıtmak, markanızın kalitesinin yanında iyi çalışılmış bir tema, seo’ya uygun içerikler, online satış ile teslimat gibi kolaylıklar sağlayıp, ödeme seçenekleri artırılarak oldukça başarılı bir marka haline gelebilirsiniz. Hiç mağazanız olmasa bile yalnızca Online olarak karlı bir satış sağlayabilirsiniz. Bu nedenle markalar için seo büyük önem taşıyor olsa da yeni markalaşmaya başlayan siteler için de oldukça önemlidir.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.