Kişisel Blog Nasıl Popüler Olur?

İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte kişilerde internet üzerinden hobi edinmeye başlamıştır. İnternet kullanılarak yapılan hobilerin başında blog açmak gelmektedir. Ücretsiz veya ücretli olarak blog açmak mümkündür. Blog açan kişilerin bir süre sonra en merak ettiği konular yazıların okunup okunmadığı ve blogtan para kazanıp kazanamayacakları olmaktadır.

Birçok kişi bloğunun istediği popülerliğe sahip olmamasından şikayet etmektedir. Popüler olmamasının ilk nedeni blog sahibinden kaynaklanmaktadır. Belli bir popülerliğe sahip olmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hand drawn elements for your blog design

Yazmak İçin Blog Yazmayın

Siz farkında olmasanız da blog yazarlığı konusunda samimi olup olmadığınız okurlar tarafından fark edilmektedir. Bu da yazılarınızın okunma oranını yakından etkilemektedir. Öncelikli amacınız kendiniz için ve kişilere faydalı olmak için yazmak olmalıdır. Eğer para kazanmak veya bloğun güncel kalması için yazarsanız, bu işte başarılı olamazsınız.

Kişisel blog yazarlığında tüm her şey sizin elinizdedir. Bu nedenle yazmak için değil, faydalı olmak için içerik girmeye dikkat etmelisiniz. Kişiler genellikle belli aralıklarla yazı eklemeye dikkat etmektedir. Fakat her gün yazı eklemeniz gerekmemektedir. Bu nedenle kendinizi esnek tutmalısınız.

Blogunuzun Sevilmesini Sağlayın

İnternet kullanıcıları beğendikleri blog adreslerini takip etmektedir. Bu nedenle blog ziyaretçileri ile okuyucuları arasında büyük bir fark olmaktadır. Kişiler bloğunuzu ziyaret ettiğinde daimi olarak okuyucunuz olması için onlara bloğu sevdirmeye çalışmanız gerekmektedir.

Kendi bloğunuza okuyucu çekmek için diğer blog adreslerini takip edin ve yorum bırakın. Blogunuzun sevilmesi için bir tema edinin. Özgün bir tema bloğunuzu ilgi çekici hale getirecektir.

header-GÖRSEL-SE-111BRANDEkran-Resmi-2014-02-28-16-659x296

Sosyal Medyanın Önemi

Daha fazla kişiye ulaşarak blog okunurluk oranını artırmak için sosyal medyadan yardım alın. Sosyal medyada bloğunuzla ilgili içerikler paylaşın. Kişilerin sizi fark etmesi için sosyal medyayı da etkin kullanmalısınız. Blog yazılarınızın kişilere ulaşması için mutlaka sosyal medya kanallarında da paylaşmanız siteniz için daha fazla getiriye sahip olacak.Sosyal Medyanın gücünü görün,şöyle bir örnek vereyim  bakın bir çok popüler olan websiteleri son zamanlardakiler için bahsediyorum sosyal medya hesaplarından buralara gelmektedir.Bunun sebebi ise sitede belli bir kitleyi sürekli tutamazsınız ama facebook,twitter gibi sosyal medayanın dev sitelerinde sürekli olarak aktif olan kullanıcılar ile etkileşim halinde olacağınızdan dolayı siz kazanacaksınız.Bir websitesinin tanıtımını yapma gereği mutlaka duyacaksınız.Sosyal medya en önemli silahlardan birisidir bunu unutmayınız.Umarım makalem faydalı olmuştur.

 

6 Yorumlar

  1. ali 4 Nisan 2016
    • Alihandro 4 Nisan 2016
  2. Kadir Kartin 6 Nisan 2016
    • Alihandro 7 Nisan 2016
  3. Yunus Emre 7 Nisan 2016
    • Alihandro 7 Nisan 2016

Leave a Reply