İnternet Sitelerinden Kazanç Yolu

WEB SİTENİN KAZANÇ YOLU

Globalleşen dünya ile beraber, dünyanın birçok yerinde ekonomik kriz veyahut maddi sıkıntılar çeken milyonlarca insan var. Son yıllarda artık insanlar teknolojinin bize sağladığı avantajlardan yararlanmak için, internetten para kazanma yollarını arattırır oldu.
Son dönemlerde herkesin aklında, “internetten nasıl para kazanabilirim” sorusu akıllarda yerini bularak, insanları internete alemine yöneltti. Çoğu kişinin uğraştığı web site açmak, geliştirmek içerik ekleyip, siteye koyulan reklamlar neticesinde para kazanıp hayatlarını daha rahat bir hale getirip, güzel bir yaşam sürdürmek için harekete geçtiler.Peki ‘Web site açtık ama nasıl para kazanacağız’ sorusunu herkes araştırmış olup, edindiği bilgilerle kendi çapında bir şeyler yapma gayretinde bulundular.

internet sitesinden para kazanma yolu

WEB SİTE NEDİR?

İnternet ağı içerisinde bulunun bir şahsın,yüklediği bilgiler ve içerikler ile insanları bilgilendiren bir servistir.

Bize bu imkanı sunan dev ağ Google olup web site gelistirmeşinde büyük yardımı dokunur.
Google bizim içeriklerimizi veritabanına ekleyip arama yapan insanlara sunuyor. Aynı zamanda İçeriklerimize Botlarını gönderip,indexlemesini sağlıyor.
Web sitesine olabildiğince özgün içerik yüklemeye çalışın.
Çünkü Google Botları sitenize eklenen içeriği indexlemeye çalıştığı esnada, özgün içeriğini görüyor ve diyor ki: “Böyle bir içerik Google veritabanında mevcut değil” dolayısıyla içeriği en üst sıralara zorluk çekmez,
Sonucunda Google Arama Moturu‘nda yüklediğiniz içerik ile alakalı bir arama gerçekleştirdiğinde, Web siteniz ön sıralarda buluyor ve web sitenizi içeriği görmek için web sitenize giriş yapıyor.
Günde Google Arama Motoru’nda kaç milyar arama yapılıyor siz düşünün.
Sürekli eş zamanlı özgün içerik eklediğin takdirde, web sitenizin kazanç yoluna adım adım yaklaştığını gelen ziyaretçi trafiğinden farkedeceksiniz.

 

internet_sitesinden_para_kazanmanin_yolu

Tabi Özgün içerik girmek bazen yetmeyebilir. Bunun için sitenizi Sosyal Medya’da tanıtımını yapmanız gerekecektir. Facebook, Twitter, Google Plus vs. gibi sosyal paylaşım sitelerinde, Web sitenizi anlatacak bir yazı eklemeniz, ve link paylaşmanızın sonucunda da faydasını göreceksiniz.
Web sitenize eklediğiniz içeriklerin, tüm detaylarıyla beraber, Ücretsiz Blog sitelerinde içeriğin başlığına sitenizde icerik linkini ekleyip paylaşma yaparak daha fazla kitleye hitap edersiniz.
Artık hemen hemen bütün web siteleri web görünüme geçtiği için sizde web sitenizin temasını mobil olarak ayarlamaya çalışın. Web sitenizin Mobil Uygulamasını yaptırabilir, Google Play Store veya Appstore gibi uygulama merkezlerine yükleyebilirsiniz. Avantaj olarak web site uygulamanızın indirilip, uygulama üzerinden de güzel bir trafik çekebilirsiniz.

En önemli etkenlerden birileri de Kaliteli web sitelerine web sitenizin tanıtım yazısını küçük bir ücret karşılığında yayınlayabilirsiniz.

Artık web siteniz reklam almaya hazır! Google Adsense’den sitenize reklam ekleme zamanı. Web sitenize ne kadar ziyaretçi gelirde o değer üzerinden Google Adsense’den para kazanırsınız

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.