İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)

İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)

Instagram’ın bilinen sorunlarından bir tanesi de; ”Instagram’da takip ettiklerim sürekli olarak artıyor.” Bu nasıl engellenir veya bu durum nasıl kaldırılır? Bu durumla ilişkin olarak size tavsiye vereceğim. Instagram’da takipçilerinizin niçin ve neden arttığını anlatacağım ve bu konuda sizlerin yardımcısı olacağım. İşte sizlere yeni sosyal medya konumuz; ”İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)”

Yukarıda da dediğim gibi bu sorunları herkes dile getiriyor. 7’den 70’e tüm instagram kullanıcıları bu sorunu yaşarken asıl neden olarak bu soruna yol açan kişiler sizsiniz yani siz bilmediğiniz bir uygulamaya giriş yapıyorsunuz ve bunun sonucunda hesabınız sizden habersiz olarak birileri takip ediyor, birilerinin fotoğraflarını beğeniyor. Peki bu nasıl engellenir? Bunu engelleyebilecek bir şey var mı? Tabiiki de var. Yapmanız gereken şey; ”O girmiş olduğunuz instagram uygulamasından çıkış yapmak.”

instagram-takip-ettiklerim-takipçi

 

Siz uygulamaya giriş yapacağınız zaman uygulama sizden tüm izinleri istiyor yani kimi takip ettiğiniz, kimleri beğendiğinizi görme, birileri takip ettirebilme gibi özelliklerin hepsini istiyor ve siz bu uygulamanın ne işe yaradığını bilmediğiniz için direkmen izin veriyorsunuz daha sonrasında ise bu tür şikayetler ile araştırma yaparak bu sorunun neden kaynaklandığını soruyorsunuz fakat dediğim gibi bu tür sorunların hepsi sizin uygulama hakkında bilgi sahibi olmamanızdan kaynaklanıyor. Uygulamanın almış olduğu izinleri iptal ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz fakat bu sorunu engellemenin yolu instagram hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yapmak zira telefon üzerinden bunu engellemenizin bir yolu yok.

Bilgisayar üzerinden instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve karşınıza çıkan ekrandan hesap ayarlarına giriyorsunuz. Hesap ayarları içerisinde yer alan uygulama ayarları bölümüne girip istemediğiniz uygulamaları kaldırıyorsunuz. Daha sonrasında ise bu uygulamaların izinleri kalktığı için hiç bir kimseyi habersiz olarak takip etmiyor veya birilerinin fotoğraflarını sizin haberiniz olmadan beğenmiyorsunuz. Tüm bunların hepsini yaptıktan sonra hesabınızı garantiye almak adına birde şifrenizi değiştiriyorsunuz. Tamamen bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz. Uygulamadan çıkmazsanız ve şifrenizi değiştirirseniz yine aynı şekilde birilerini takip etmeye devam edersiniz ve birilerinin fotoğraflarını beğenmeye devam edersiniz fakat uygulamadan çıkıp yapıp daha sonrasında şifrenizi değiştirirseniz bu tür sorunlardan kurtularak artık kimseyi takip etmez ve birilerinin fotoğraflarını, videolarını habersiz olarak beğenmezsiniz.

 

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

3 comments On İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)

Leave a reply:

Your email address will not be published.