İnstagram Hesap Dondurmayla İlgili Sık Sorulan Sorular

 

İnstagram hesap dondurmayla ilgili sık sorulan sorular

Bilindiği üzere instagram’a yeni bir güncelleme geldi ve bu güncelleme ile birlikte instagram artık çok daha farklı bir anlayış biçimiyle yayın hayatına devam etmeye başladı. Aynı zamanda yeni sayılabilecek bir kaç özellikte instagram’a bu güncelleme sayesinde eklendi. Eskiden sadece instagram hesabını tamamen kapatabiliyorken şimdilerde instagram hesabınızı istediğiniz gibi dondurabiliyorsunuz ve daha sonrasında istediğiniz zaman geri kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Tarafımıza instagram’da hesap dondurma ile alakalı bir çok soru geldi. Hem mail üzerinden hem sitemiz üzerinden gelen bu soruların hepsine yanıt  vermek istedim.

instagram hesap dondurma

Sizlere bu makale içerisinde instagram’da hesap dondurma ile alakalı olan bazı bilgiler paylaşacağım. En çok karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü hakkında yardımcı olmaya çalışacağım.

[y]1[yb] [n]İnstagram hesabı dondurulduktan ne kadar süre sonra tekrar açılabilir mi?[nb]

[o]#[ob] Bu tamamen size bağlı olan bir olay yani istediğiniz zaman geri hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Üstelik kaldığınız yerden ve aynı kullanıcı adıyla instagram hesabınızı tekrar yönetebilir, fotoğraflar, videolar yükleyip tekrar takipçilerinizle etkileşimde bulunabilirsiniz.

[y]2[yb] [n]Instagram hesabımı dondurmuştum fakat geri açtım. Şimdi geri dondurmak istiyorum fakat olmuyor?[nb]

[o]#[ob] Bu bir sorun değil. Instagram’ın kendi kuralıdır. Eğer bir instagram hesabını dondursaydınız ve bu dondurduğunuz hesabı kısa süre içerisinde tekrar aktif hale getirdiyseniz ve 7 gün geçmeden tekrar dondurmak isterseniz maalesef bu isteğiniz gerçekleşmeyecek. Instagram hesabınızı dondurabilmeniz için 7 gün beklemeniz gerek ve bu bir sorun değil. Yukarıda denildiği gibi instagram’ın kendi kuralıdır.

instagram hesap dondurma nasıl yapılır

[y]3[yb] [n]Hesabı dondurdum daha sonra geri açtım fakat fotoğraflarımın bazısı yok?[nb]

[o]#[ob] Evet, bu da bir sorun değil. Sadece instagram’ın yapmış olduğu bir hata. Bir süre sonra yani aktiflik kazandıktan sonra silinmiş olan tüm fotoğraflarınız hesabınıza geri yüklenecektir. Herhangi bir yere bildirim yapmanıza gerek yok fakat bu fotoğraflar sizin için çok önemliyse instagram’a mail üzerinden ulaşarak bu konu hakkında olan isteğinizi belirtebilirsiniz. Onlarda bu sorun için hızlıca sizlere yardımcı olacaklardır.

[y]3[yb] [n]Instagram hesabımı dondurdum geri açmaya kalktığımda bu hesap silindi hatası alıyorum?[nb]

[o]#[ob] İşte burada bir durun ve instagram’a hemen mail atın. Bu konu hakkında sizin yapabileceğiniz tek şey instagram’a mail göndermek aksi taktirde hiç bir şekilde bir şey yapamazsınız çünkü sizden kaynaklanan bir şey değil. Instagram’ın yapmış olduğu bir hatadan dolayı size böyle bir şey yansıtılıyor. Bu sorunu çözmek için instagram’ın resmi mail adreslerine mail gönderebilir ve bu konu hakkında olan şikayetinizi yazarak hızlı bir şekilde çözüme kavuşabilirsiniz. Instagram yönetimi hesabınızı açana kadar beklemeniz gerekiyor çünkü ne yapsanızda ne etsenizde açılmayacak sadece elinizden gelen tek şey mail atmak ve beklemek olacak. Kısa süre içerisinde instagram yönetimi size dönüş yapacak ve hemen instagram hesabınızı aktif edecektir.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

1 comments On İnstagram Hesap Dondurmayla İlgili Sık Sorulan Sorular

  • Instagrami mi dondurdum şimdi açmaya çalışıyorum ama şifre yanlış diyor hesabımı nasıl aça bilirim veya şifre mi nasıl yenilerim?

Leave a reply:

Your email address will not be published.