İnstagram hesap dondurma , Hesap nasıl dondurulur?

İnstagram hesap dondurma , Hesap nasıl dondurulur?

Instagram kısa bir süre önce güncelleme yaptı ve bu güncelleme ile birlikte bünyesine yani uygulamasına bir çok yeni özellik getirdi. Bunların ilk başında; ”Hesap dondurma özelliği” geldi. Hesap dondurma özelliği sayesinde artık hesabınızı kapatmak yerine kısa yoldan dondurabiliyorsunuz ve aynı zamanada istediğiniz zaman geri buraya dönebiliyorsunuz yani hesabınızı tekrar kullanmaya başlıyorsunuz kaldığınız yerden. Peki bu güncelleme ile gelen hesap dondurma özelliğini nasıl kullanacağız? Ne yapmamız gerek? Pek fazla bir şey yapmanıza gerek yok aşağıda yer alan anlatıma göre hızlı bir şekilde instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. İşte sizlere; ”İnstagram hesap dondurma 2015, Hesap nasıl dondurulur?” adlı konumuz…

Eskiden hesabınız kalıcı olarak instagram’ın veritabanından siliniyordu fakat şimdi gelen özelliğe bağlı olarak hesabınız kısa süreli olarak dondurulabiliyor. Bu özelliğin gelmesiyle birlikte artık insanlar hesaplarını istediği zaman dondurabiliyor ve istediği zaman geri açabiliyor. Fakat bir kural var; ”Eğer bir hesabı dondurursanız ve tekrar açarsanız tekrar dondurmak için beklemeniz gereken bir süre var. Bu süre ise 7 gün.” 7 gün boyunca tekrar instagram hesabınızı donduramıyorsunuz.

instagram takipçi arttırma

İnstagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabı yukarıda dediğimiz gibi hızlı bir şekilde dondurabilir. Tek yapmanız gereken hesabınızın ayarlar bölümüne geliyorsunuz ve ayarlar bölümünde yer alan ”hesabımı dondur” seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra instagram tarafından size bir kaç soru yöneltiliyor. Mesela; ”Emin misin? Instagram hesabını donduralım mı? Neden dondurmak istiyorsun?” gibisinden sorular veriliyor. Bunları yanıtlayıp aşağıda yer alan hesabımı dondur seçeneceğine tıklarsanız hızlı bir şekilde instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Bu güncellemenin gelmesiyle birlikte artık hesabınızı kalıcı olarak silmeniz gerek yok. Hesabınızı donduruyorsunuz ve tüm kişisel bilgileriniz sizde kalıyor. Bu sayede hızlı bir şekilde tüm arkadaşlarınızla birlikte etkileşime tekrar geçebiliyor. Var olan takipçilerinizle tekrardan iletişim kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız bunların hepsi instagram hesabınızın içerisinde kalıyor. Yukarıda anlatıldığı şekilde instagram hesabınızı dondurabilirsiniz fakat önemli olan kuralı unutmayın. 1 hesabı dondurduğunuz zaman tekrar açarsanız o hesabı geri dondurmak için 7 gün boyunca beklemeniz gerekir. Bunun hata olduğunu düşünmeyin zira bu hata değil instagram’ın bu güncellemeyle alakalı olan yani hesap dondurmayla alakalı olan kuralıdır.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.