İnstagram Hesabını Tamamen Silme (Kalıcı Olarak) 2016

İnstagram Hesabını Tamamen Silme (Kalıcı Olarak)

Instagram’a son zamanlarda oldukça fazla güncelleme gelmeye başladı ve bu haliyle yeni özelliklere, yeni birşeylere neden oluyor. Son olarak instagram bilindiği üzere hesaplar için ”hesabımı dondur” özelliğini getirmişti yani şuanda mobil platform üzerinde instagram hesabınızı silemiyorsunuz ve bunun yerine instagram hesabınızı dondurabiliyorsunuz. Peki bunlar nasıl olacak?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  • Tüm bilgiler kayboluyor mu? Hesap geri açılmıyor mu?

Hızlı ve kolay bir şekilde instagram hesabınızı PC yani bilgisayar üzerinden silebilirsiniz. Instagram hesabınızı silecek linki sizler için aşağıdan veriyorum.

Hesabınızı sildikten sonra hiç bir şekilde geri dönüşü yoktur. İsterseniz instagram’a mail atın veya isterseniz istediğiniz yere şikayet edin kesinlikle sizin tarafınızdan silinen hesaplar geri döndürülemez. Sonradan pişman olabileceğiniz bir işlemi yapmadan önce lütfen önce bir oturun ve düşünün. Doğru bir karar verdiğinize emin olun çünkü instagram hesabınız silindikten sonra ne gelen mesajlarınız ne fotoğraflarınız ne videolarınız ne de uygulamalarınız kalacak. Tamamiyle hesabınız ve bilgileriniz instagram’ın veritabanından silinecek. Daha sonrasında ise hesabınız geri döndürülmek üzere instagram’ın tozlu veritabanı üzerinde kaybolacak.
Bunun için hesabınızı kapatmak yerine dondurabilirsiniz yani şuanlık ideal bir seçim olarak hesabı tamamen silmek yerine sadece dondurmak mantıklı geliyor. Eğer bu konuda kesin bir şekilde karar vermişseniz ve tamamen bu konuyu düşündüyseniz aşağıdaki linkten instagram hesabınızı tamamen sildirebilirsiniz.

Instagram Hesabını Silmek İçin bu linke tıklayınız

instagram hesap kalıcı olarak silme

Yukarıda vermiş olduğum link üzerinden instagram hesabınızı sadece 1 dakika içerisinde silebilirsiniz. Linke tıklayın ve instagram hesabınıza giriş yapın veya giriş yapılı haldeyse karşınızda belirecek olan yazı şu şekilde; ”Merhaba x kişisi, hesabını silerek doğru bir şey yapmıyorsun ve biz bunun için üzgünüz. Eğer istersen hesabını silmek yerine dondurabilirsin.” Bunları dedikten sonra instagram size şunu soruyor;

– Hesabını niçin silmek istiyorsun? Bu soruyu soruyor ve bu sorununda alt kategorilerinde bazı seçenekler mevcut. Siz size uygun olan seçeneği işaretleyin ve ”hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın.

Eğer dediğimiz butona basarsanız ”instagram size acımaz” direkmen hesabınızı siler. Yukarıda dediğimiz şekile instagram hesabınızı silmeden önce mutlaka düşünün. İçerisindeki fotoğrafları, videoları, mesajları, uygulamaları yedeklemeyi unutmayın. Hesabınızı silmek yerine küçük sürelide olsa instagram üzerinde hesabınızı dondurabilirsiniz. Emin olun hesabınızı dondurmakta kalıcı çözüm olacaktır. En azından içerisinde istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bilgileriniz duruyor olacak ve siz istediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif hale getirebileceksiniz.

Eğer hesabınızı silmek yerine geçici bir süre dondurmak istiyorsanız İnstagram hesap dondurma adlı makaleme bakalirsiniz.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Leave a reply:

Your email address will not be published.