Güncel Anahtar Kelimelerden Hit Almak

İnternet artık daha eğlenceli hale geldi çünkü içerisinde ne isterseniz o var. Oyunlar, diziler, filmler, programlar veya başka bir türlü kaynak ders. Ne isterseniz anında sizin oluyor ve hızlı bir şekilde istediğiniz şeyi öğrenebiliyorsunuz. Biz webmaster arkadaşlar ise insanlara bir şeyleri öğretme güdüsünde yaşıyoruz ve bu güdüyle birlikte internet sitelerimiz üzerinden para kazanmak istiyorsunuz. Para kazanma meselesi her zaman türkçe sektör için zor olmuştur zira herkes bir şeylerin peşinde ve bir çok arkadaş halen bu sektör içerisinde nasıl para kazanacağını bilemiyor. Bende sizi bu konuda aydınlatmak için bir makale hazırladım. Konu başlığını da; ”Güncel kelimelerden hit almak” olarak seçtim ve şimdi sizlere bu konuda bilgim dahilinde bir paylaşım sunacağım…

Güncel Kelimelerden Hit Almak2

[o]Tavsiye Yazı : [ob]  [n]Sosyal Medya İle Blogunuzun Trafiğini Arttırın[nb]

Yukarıda dediğim gibi internette ne ararsak arayalım karşımıza çıkıyor ve istediğimiz şeye anında ulaşabiliyoruz. Bunu biz yapıyoruz yani webmaster arkadaşlar. Siteler açıyoruz, içerisini makaleler ile dolduruyoruz ve hızlı bir şekilde yükselmenin peşinde sürüklenip gidiyoruz. Bunun haricinde eklediğimiz makalelerden para kazanmak istiyoruz. Ama makaleyi hangi sektörde yazmak gerekiyor?

Güncel Kelimelerden Hit Almak

[n] Güncel anahtar  kelimeler nasıl belirlenir ve neler yapmak gerekir? [nb]

Mesela bankacılık üzerine bir siteniz olduğunu düşünelim. Bu sektörün en önemlisi kelimesi nedir? ”Hızlı kredi çekme, tüketici kredisi çekme”. Eğer bu başıklar üzerine yoğunlaşırsanız sizden daha iyisi yoktur çünkü türkiye içerisinde en çok kazandıran sektörde artık 1 numara sizsiniz.

[o]#[ob] Gündemle alakalı konular paylaşın. Eğer news’li bir siteniz varsa mutlaka google.news üzerinde paylaşımlara bakın ve bu paylaşımlara göre sizlerde internet sitenizde paylaşımlarınızı yapın. Bunun haricinde google trends adlı uygulamayı da kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Google trends sayesinde geçmişe yönelik en popüler aramaları bulabilirsiniz veya gün içerisinde en çok ne popülerlik seviyesinde onu da bulabilirsiniz. Adwords’den yararlanabilirsiniz. Adwords aracılığı ile bir kelimenin ne kadar arandığını görebilri ve aynı zamanda ne kadar kazandığınıda rahatlıkla görebilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden trafik elde edin. Sosyal medya denilen şey sizin sağ kolunuz. Bu sağ kol üzerinden sitenize hit çekersiniz ve bu hitlerle sitenizin daha popüler hale gelmesini sağlarsınız. Twitter, facebook, google+ gibi uygulamaları mutlaka kullanın ve bunların içerisinde sitenizin linklerini paylaşın.

 

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

2 comments On Güncel Anahtar Kelimelerden Hit Almak

Leave a reply:

Your email address will not be published.