En Çok Kullanılan WordPress SEO Eklentileri

İlk önce sizlere WordPress için seo eklentileri neden kullanılmaktadır bundan bahsedeyim.Aslında yapılan olay şundan ibarettir eklentiyi kullanmaz isek metalar ya yoktur yada tema yapımcısının sizlere sunduğu kadar vardır.Seo eklentileri ile bunu aşıp her sayfanın kendi başlığı,açıklaması ve anahtar kelimesini yapmış bulunuyoruz.Bu duruma baktığımızda Seo eklentisinin ne kadar önemli ve kullanılması gerektiğini fark ediyoruz.Sadece bunlarıda değil robots.txt ,sitemap.xml,htacces düzenleyici gibi özellikleride barındırmaktadır bu seo eklentileri fakat aralarında 1-2 farklılık söz konusudur.Farklılık olarak şu şekilde bakabiliriz sayfaya eklediği meta taglar değişik yada fazla diyebiliriz.Ayrıca birazdan aşşağıda okuyacaksınız Yoast Seo‘da odaklanan kelime diğer seo eklentilerinden farklı bir görev görmekle birlikte bir çok kullanıcıyı da etkilemektedir ve gayet güzel bir özelliktir.Hadi ozaman ne bekliyoruz hemen sizlere önereceğim seo eklentilerine geçelim.

Yoast SEO Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

yoast seo nedir özellikleri nelerdir

 

Yoast SEO bu sektöre baktığımızda lider gözüken eklentidir.Wordpress kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelmiştir ve rakibi olan All in one seo pack eklentisi gibi bir çok özellikleri bulunmaktadır.Yoast SEO en etkili yani diğer eklentilerden ayıran en önemli özelliği anahatar kelime odaklamasıdır diğer eklentilerde bu özellik birden çok anahtar kelimeye yer verirken Yoast SEO’da bu özellik sadece 1 adet anahtar kelimeye indirgenmiş ve gerçekten önemli bir yapı olmaktadır.Yoast SEO kullanıcıları günden güne artmaktadır.Bunun yanında sitemap ve robots.txt dosyalarınızı oluşturabiliyorsunuz.Dosya düzenleyici gibi bir çok özelliği içerisinde barındırmaktadır.Tabi bu özellikler diğer eklentilerde de mevcuttur.Ben kendi sitemde Yoast SEO kullanmaktayım ve gayet memnun’um sizlerede tavsiye ediyorum.

İndirme Linki : Yoast SEO İndir

All in One SEO Pack Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

all in one seo pack wordpress nedir ne işe yarar özellikleri

Geçmişte bir çok sitemde kullandığım yine olsa yine kullanırım dediğim eklentidir.Günden güne sürekli sık olarak güncellenen önemli değişiklikler olan ve bir çok kişinin tavsiye ettiği seo eklentilerinden bir tanesidir.Yoast SEO ile birlikte kafa kafaya giden zirvedeki 2 eklentiden birisi olan All in one SEO tüm yapılarıyla aynı fakat sayfa içerisinde ekleyeceğiniz anahtar kelime,başlık ve açıklamanın size ait olması yukarıda anlattığım odaklanan kelimenin olmamasıdır.Diğer tüm hatlarıyla aynı olan bu eklenti bir çok wordpress kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır.Kendine ait sitemap,robots.txt dosyası yine bulunmaktadır ve bu dosyaları çok rahat şekilde FTP erişimine gerek kalmadan düzenleyebilirsiniz.

İndirme Linki : All in One SEO Pack İndir

Peki en çok kullanılan eklentiler bunlar fakat ben hangisini kullanacağım ? Bunu soracağınızı adım gibi biliyorum çünkü aynı soruyu bir zamanlarda bende sormuştum.Bu kişinin tercihi ve kullanım amacına göre değişmektedir.Örnek vermek gerekirse bir boyacı,anahtarcı,telefoncu gibi rekabeti az olan sitelerde All İn One SEO kesinlikle işe yaramaktadır bizzat kendim denedim fakat bir teknoloji,moda,sağlık sitesinde rekabeti fazla olan ve anahtar kelimelerin güçlü rakipleri olduğu durumlarda Yoast SEO tercihimdir.Bu sorun bir çok kişi tarafından çeşitli platformlarda yansıtılmıştır ve tartışmalar bile olmuştur.Her zaman dediğim gibi seçim hakkı size aittir.Geleceği güzel temiz ve kazanç bloglarına kesinlikle Yoast SEO önermekteyim.Kurumsal sitelere All in one SEO önerimdir.

Ayrıca bir bilgi daha vermek istiyorum All in One SEO kullanacak arkadaşlar muhakkak sitemap olarak aşağıda vereceğim’i kullansınlar All in One SEO’nun sitemap düzgün ve stabil çalışmamaktadır bu sadece benim görüşüm ve siz değerli okurlara nacizane tavsiyemdir.Yoast SEO kullananlar aşağıda vereceğim sitemap’i indirmelerine gerek yoktur.

Google XML Sitemaps : İndir

Daha başka eklentilerde mevcut fakat aynı görevi görmektedirler hatta yukarıda bahsettiğim 2 eklenti onlardan daha iyi ve kaliteli olduğu için üstünde durmayı ön görmedim fakat yinede isimlerini ve indirme linklerini vereyim işinize yarar belki.

SEO Ultimate : İndir

FV Simpler SEO Pack : İndir

Umarım makalem sizler için yararlı olmuştur.Bildiklerimi sizlere doğru şekilde aktardığımı düşünmekteyim.Keyifli okumalar diliyorum.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

3 comments On En Çok Kullanılan WordPress SEO Eklentileri

  • Benim görüşüm en önemlisini paylaşmamışsın. Yine de güzel olmuş.
    Premium seo pack

  • Merhabalar; Bende sitemde Yaost seo kullanıyorum. Daha önce all seo kullandım ancak. aşırı cpu kullanımı sebebiyle Yaost seo ya geçtim. oldukça da memnunum. Yalnız fotoğraf seo su çok iyi değil. Tabi ziyaretçi sayısını kısa sürede 3 katına taşındığı için Yaost seo yine ilk tercihim.

Leave a reply:

Your email address will not be published.