Alihandro Geri Geldi

Değerli okurlarım ve takipçilerim, 1 ay gibi bir süre zarfı içerisinde blog’uma pek makale ekleyemedim ve güncel kalamadım, ilk önce bu durumdan dolayı sizlerden özür diliyorum. 1 ay neden yazmadın ? Diyecekler mutlaka olacaktır veya olmayacaktır 🙂 Üniversite stajım dolayısıyla pek vakit ayıramadım fakat 1 ay içerisinde bir çok gelişmeler oldu bunlar epey ilgimi çekti mesela Paypal Türkiye için işlemlerini kapattı. Webmasterlar arasında bir çok tartışmaya neden olan bu sorun hakkında benim düşüncelerim olumlu aslında. Paypal’ın kapanması her nekadar tartışıldıysa ve olumsuz bakıldıysa yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde insanlar diğer alış-veriş veya ticaret yapabilecekleri siteler buldular. Aslında genel olarak bakılırsa banka işleri biraz daha arttı diyebilirim. Bence en önemli nokta burası oldu. Paypal üzerinden bir çok webmaster dolandırılıyordu ve  mağdur oluyordu bu sorunda kökten çözüm buldu.

Ee  1 Ay ne yaptın ? Valla değerli okurlar 1 ay boyunca çalıştım bana sorarsanız çalışmak pekde iyi değil. Bunun sayesinde okumanın kıymetini anlıyor insan. Ama staj süresi içerisinde Antalya – Burdur – Afyon gibi yerlere gidip çalıştım ayrıca görme imkanımda oldu. Denize girip eğlendiğim zamanlarda oldu. Sadece çalışmaktan ibaret değil hayat biraz eğlenmek gerekiyor 🙂 Staj yapacak arkadaşlara bir kaç tavsiyede bulunabilirim. Meraklı olun ve herşeyi sorun kızsalar bile bıkmadan usanmadan sorunki gittiğinize değsin. Naylon tarzı yapmaya çalışmayın gittiğiniz ve verdiğiniz saatleriniz bir işe yarasın boşuna gitmeyin.

Blog‘a gelirsek bir çok yenilik düşünüyorum. Şuanda python programlama öğreniyorum ve Django web programlamaya geçmeyi planlıyorum. Bunun ardından aklımda olan bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyorum. Blog’umda tema olarak yenilikler ve makalelerin kalitesi konusunda bir kaç yenilik yapmayı planlıyorum. Ayrıca sizlere daha iyi destek sunmak için wordpress hakkında bir çok sorunun çözümlerini paylaşmayı düşünüyorum. Umarım sizlere faydalı olurum.

Merhaba, Ben Alihan İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümü öğrencisiyim.Teknoloji ve internet meraklısıyım.Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

16 comments On Alihandro Geri Geldi

Leave a reply:

Your email address will not be published.